SKLEJKA SZALUNKOWA - szalunki, dystrybutor, hurtowania. Warszawa, Poznań. Kraków, Wrocław, Łódź, Katowice, Częstochowa
image1 image2 image3

BETONFORCE


Płyta do zastosowań przy szalunkach przestawnych. Wyróżnia się dzięki swej czarnej, połyskującej powierzchni oraz czerwonymuszczelnionym brzegom. Przy odpowiedniej pielęgnacji istnieje możliwość nawet 30-krotnego wykorzystania wykonanych z niej szalunków.

Wysokiej gęstości płyta wiórowa z lśniącą, gładko wykończoną powłoką UV składa się z 3 warstw (warstwa nośna i 2 okładziny wierzchnie). Powłoka UV nadaje płycie bardzo duży stopień odporności na wilgoć i alkalia.

 

 

 

 

 

 

 

 

Płyta BetonForce jest doskonała do wykonywania betonowych przestawnych szalunków, gdzie istotna jest możliwość wielokrotnego użycia płyt. Przy zastosowaniu odpowiedniego oleju do demontażu, a także zwracaniu szczególnej uwagi na uszczelnianie brzegów ciętych, płyty BetonForce mogą być wykorzystywane wielokrotnie nie tracąc nic ze swej jakości (nawet do 30 raz).

BetonForce posiada zakończone na czerwono brzegi, które w znacznym stopniu zapobiegają absorpcji wilgoci. Właściwości te sprawiają, że brzegi płyty nie ulegają spęcznieniu i tym samym znacznie wydłuża się okres użytkowania w porównaniu z innymi, alternatywnymi produktami.

Płyty BetonForce wystepują w dwóch grubościach: 18 oraz 21 mm. Wymiary płyty to 1250mm x 2500mm.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sklejka to jedna z najstarszych i najbardziej znanych płyt drewnopochodnych. Produkowana jest z drewna drzew liściastych (buk, brzoza), iglastych (sosna), a także egzotycznych (meranti, okoume).

Do produkcji sklejki wykorzystywane są cienkie arkusze drewna tak zwane forniry układane w kilku warstwach (co najmniej trzech) i sklejane klejami na bazie żywic syntetycznych poprzez sprasowanie w wysokiej temperaturze. Włókna kolejnych warstw układane są prostopadle do siebie. Dzięki tej warstwowej budowie płyty te są bardzo wytrzymałe na zginanie. Dodatkowo są to płyty twarde i trwałe, a jednocześnie łatwe w obróbce.

 

Dzięki swoim właściwościom sklejka znajduje szerokie zastosowanie zarówno w budownictwie (sklejki szalunkowe, antypoślizgowe, wodoodporne), jak i w wykończeniu wnętrz oraz meblarstwie (sklejka suchotrwała).

Łatwość modelowania, wyginania sklejki na gorąco pozwala tworzyć z niej rozmaite kształty o rożnych wielkościach. Ciekawostką jest fakt, że sklejki używane są również w szkutnictwie do budowy kadłubów małych łodzi, kutrów, żaglówek.

Podsumowując:

Sklejka jest materiałem drewnopochodnym o warstwowej budowie. Jest płytą wszechstronną i znajduje zastosowanie przede wszystkim w wielu obszarach budownictwa. Dzięki wytrzymałości na wyginanie znajduje również zastosowanie w meblarstwie oraz przy wykończeniu wnętrz.

 

Sklejka już od .... zł/m2 brutto