OSB 3 / OSB 4 - dystrybutor, hurtownia płyt osb, cennik, cena, Warszawa, Poznań. Kraków, Wrocław, Łódź, Katowice, Częstochowa
image1 image2 image3

W ostatnim czasie wzrasta w Polsce popularność domów w konstrukcji szkieletowej. Okazuje się bowiem, że maja one wiele zalet. Po pierwsze wybudowanie tak zwanego domu kanadyjskiego trwa znacznie krócej niż w technologii tradycyjnej. Można się wprowadzić do własnych czterech ścian już po około 3 miesiącach. Po drugie sucha technologia sprawia, że domy te można budować o każdej porze roku. Domy te są też bardziej ekologiczne i energooszczędne - łatwiej je ogrzać w zimie i utrzymują chłód w lecie. Do budowy domów w lekkiej konstrukcji szkieletowej wykorzystywane są przede wszystkim płyty drewnopochodne OSB-3 i OSB-4.

OSB-3

W budownictwie szkieletowym płyty drewnopochodne OSB-3 stosowane są zarówno jako poszycie ścian, jak i dachów, podłóg i stropów. Płyty OSB-3 dzięki technologii ich produkowania nie ulegają odkształceniom, są produktem trwałym i solidnym, a jednocześnie są łatwe w obróbce i montażu. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych metod produkcji, płyty OSB-3 charakteryzują się stabilnością kształtu, bardzo wysoką odpornością na uderzenia i tłumienie dźwięków.

Wszystkie te cechy sprawiają, że płyty OSB-3 co raz częściej znajdują zastosowanie również w wielu innych dziedzinach. Oprócz typowo budowlanego przeznaczenia znajdują z powodzeniem swoje miejsce w wykończeniu i aranżacji wnętrz. Wykorzystywane są do budowy schodów, podestów, antresol, a także do stawiania ścianek działowych czy innego rodzaju zabudowy w gotowych wnętrzach.

Płyta OSB-3 jest też płytą ekologiczną. Do jej produkcji wykorzystywane są wióry drzewne, w związku z tym nie trzeba wycinać dużych drzew aby uzyskać elementy o większych gabarytach.

Płyta OSB-3 jako materiał budowlany funkcjonuje na polskim rynku od kilkunastu lat. Jest produktem sprawdzonym, a jej doskonała jakość zadowala nawet najbardziej wymagających klientów. Ma więcej zalet niż wad, dlatego jest najchętniej kupowanym produktem w dziedzinie budownictwa szkieletowego.

OSB-4

Jest również płytą konstrukcyjną. Od płyt OSB-3 nie różni się wyglądem zewnętrznym. Różni się jednak parametrami technicznymi. Płyty OSB-4 posiadają wyższy stopień zaklejenia wiórów, a co za tym idzie są płytami konstrukcyjnymi do zastosowań nośnych o podwyższonych obciążeniach mechanicznych. Dzięki większej gęstości płyty te są również bardziej odporne na działanie wilgoci. Płyta OSB-4 ze względu na swoje właściwości stosowana jest najczęściej na pokrycia dachowe, podłogi poddaszy użytkowych czy do budowy antresol.

Podsumowując:

Płyty OSB-3 i OSB-4 są drewnopochodnymi płytami trójwarstwowymi wykorzystywanymi w budownictwie szkieletowym i tradycyjnym, a także w wielu innych dziedzinach (do budowy wagonów kolejowych, kontenerów, przegród w hal;ach magazynowych itp.). Są bardzo uniwersalnym  materiałem budowlanym, który jest jednocześnie łatwy w obróbce i montażu, a także jest wysokiej jakości i spełnia wszelkie wymogi budowlane.

Ważne!

Ponieważ są to płyty pochodzenia drzewnego należy pamiętać o odpowiednim składowaniu płyt - nie mogą one być wystawione na bezpośrednie działanie opadów atmosferycznych.

 

Płyty OSB już od 11,68 zł/m2 brutto